Szukając Wenus

Projekt w realizacji (2013-2019).
Postanowiłem poszukać tego “ideału” wśród osób współczesnych.

Jestem szczerze przekonany, że w każdej kobiecie jest Wenus, tylko najczęściej one same nie za bardzo w to wierzą. Stąd też “Szukając Wenus” jest wyzwaniem dla uczestniczek – aby zmierzyć się ze sobą i zapozować do zdjęcia tak jak na słynnym obrazie.

Projekt idzie dwutorowo. W jego podstawowych założeniach pozostawiam temat całkiem otwarty i wziąć w nim udział może każda kobieta. Jeśli tylko zechce – bez żadnych warunków dotyczących wyglądu czy wieku – ważne, żeby czuła się dobrze sama ze sobą. I to jest ta ważniejsza część projektu.

Z drugiej strony, staram się wypatrywać dziewczyny, które w moim pojęciu mają ‘to coś’ czym być może kierował się Botticelli. Podobną budowę ciała, karnację, długie włosy – są to najczęściej osoby dokumentnie mi nie znane. Staram się im wręczać zaproszenia w formie wizytówki z nazwą projektu, zdaniem opisu i linkiem do tej strony. Czasami je przyjmują :D

Postępy

(stan na 12/2018)
W projekcie udział wzięło 25 osób: Marta, Iza, Basia, Asia, Ania, Lena, Monika, Dorota, Beata, Monika, Monika, Zuzanna, Jagoda, Ola, Renata, Ada, Andżelika, Magda, Ania, Magda, Magda, Karolina, Paulina, Weronika i Milena

Realizacja indywidualnych zdjęć projektowych skończyła się w listopadzie 2018r.

Obecnie trwa obróbka zdjęć i realizacja dodatkowych fotokompozycji i kolaży. Wstępnie premiera zaplanowana jet na jesień 2019r.