Wernisaż wystawy w Domu Uphagena

Architektura Wolnego Miasta Gdańska – to projekt Muzeum Historycznego Miasta Gdańska w który od strony fotograficznej zaangażowane było (i jest) Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne.
25 maja 2012 w godzinach pracy urzędników miejskich odbył się w Domu Uphagena na Długim Targu bardzo uroczysty wernisaż wystawy. Byli ważni goście, przemowy, pochwały i życzenia dalszej owocnej.
I bardzo dobrze. Niech się w Gdańsku dzieje i kulturalnie i naukowo, a że za kasę zachodnich sąsiadów – trudno. Najwyraźniej oni już się nauczyli, że o swoje otoczenie dbać należy, bo my się jeszcze długo będziemy ogarniać po tych dziesięcioleciach kładzenia do głowy “nie ruszaj, bo to państwowe” (więc niech się rozpieprzy, nie nasza sprawa).

Dobra, bo zacznę zrzędzić – najważniejsze w tym jest to, że ktoś z Muzeum (bardzo dziękuję) postanowił poświęcić paru moim pracom całą tablicę. Jedną z kilkunastu prezentujących prace członków GTF na dziedzińcu Domu Uphagena. Pojawiły się na niej zdjęcia z Sopotu oraz jedno z Pszczółek, bo był to w epoce teren Wolnego Miasta.Dodatkowo nasze zdjęcia wiszą też wewnątrz budynku, na parterze w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni wystawowej.

I tak oto ‘zawisłem w Muzeum’ i to nie pierwszy raz :) Wcześniej w tym roku był Dom Uphagena, też w ramach wystawy GTF a jeszcze wcześniej, w grudniu 2012 – Muzeum Mazowieckie w Płocku – wystawa poświęcona twórczości Mehoffera.

Fajnie by było jakby kiedyś ktoś po takiej wystawie zapomniał zdjąć moją pracę i zostałbym w jakimś muzeum na stałe hehehe